U-LINE UMCR015-SS02A 15" MARINE CRESCENT ICE MAKER STAINLESS STEEL - 230V NOT FOR USA
U line UMCR015-SS02A residential ice maker 220-240 Volt/ 50 Hz
Product Code: UMCR015-SS02A   Product ID: 34156
Product sold by: samstores.com
Availability: In Stock New
Shipping Information:
Ship within 24 hours. Most orders delivered to any of the 48 US states in just 3-10 business days!
FEATURES / DESCRIPTION:
Features
  • Makes crescent shaped cubes approx. 1/2" W x 3/4" H x 2 1/4" L
  • Produces up to 25 lb of ice per day
  • Stores 25 lb of ice
  • On / off switch
  • Stainless steel handle
  • Field reversible door is shipped right-hand hinged
  • Built-in or freestanding
  • No drain required
    Approximate Dimensions (Inches)
    Height: 27 1/2
    Width: 14 7/8
    Depth: 20 1/8
  Name Rating Comments
Also Purchased