SANYO PLV-Z3000 HOME THEATER PROJECTOR
PLV-Z3000 is 1920 x 1080P home cinema projector which features Dynamic Predictive Frame Interpolation Technology that utilizes a new generation of 120Hz full HD panel to produce incredibly smooth video projection for even the fastest moving scenes.
  Product ID: 15193
Product sold by: samstores.com
Availability: In Stock
Shipping Information:
Ship within 24 hours. Most orders delivered to any of the 48 US states in just 3-10 business days!
Panel:                                                   3 x 0.74" TFT p-Si (16 : 9), Inorganic
Lamp:                                                  165 W UHP
Brightness ANSI lumens:                      1200
Lamp Service Life:                               3,000h (Eco Mode), 2,000h (Normal Mode)
Fan Noise:                                           19 dBA
Standard Lens:                                     F = 2.0�C3.0, f = 22.3�C45.3 mm
Throw Distance Ratio:                          1.36�C2.76 : 1
Throw Distance:                                   1.2�C18.4 m
Contrast Ratio:                                     65000:1
Resolution in pixels:                               1,920 x 1,080 (HDTV 1,080p)
Image size min�Cmax (diagonal):         40" �C 300"
Uniformity:                                            85 %
Bandwith/Frequency:                            100MHz, Horizontal 15KHz-80KHz, Vertical 50Hz-100Hz
Colour Systems:                                   PAL / SECAM / NTSC / NTSC4.43 / PAL-M/N
Connections: Input 1:                            D-Sub15 (RGB/SCART-RGB)
Input 2:                                                 HDMI (HDCP)
Input 3:                                                 HDMI (HDCP)
Input 4:                                                 RCA (Composite)
Input 5:                                                 Mini DIN 4-pin (S-Video)
Input 6:                                                 3 x RCA (Y-Pb/Cb-Pr/Cr)
Input 7:                                                 3 x RCA (Y-Pb/Cb-Pr/Cr)
Control Input:                                       Mini DIN 9-pin (RS232 compatible)
Keystone Correction:                            N/A
Computer Compatibility:                       UXGA / WXGA / SXGA+ / SXGA / XGA / SVGA / VGA
Zoom/Focus:                                        2.0x / Manual focusing
Power Consumption/Voltage:               201W (Eco Mode), 257W (Normal Mode), 1.2W (standby Mode) / 100�C240V
Dimensions (W x H x D)                      400 x 146 x 346 mm