PIONEER STZD10ZR CREW PORTABLE MUSIC SYSTEM 110 VOLTS FOR USA USE ONLY
Product Code: PI-STZD10ZR   Product ID: 20793
Product sold by: samstores.com
Email for price
Availability: In Stock
Shipping Information:
Ship within 24 hours. Most orders delivered to any of the 48 US states in just 3-10 business days!
Main Features
TEMPO CONTROL
Your dance, your pace. Slow the music down to learn the moves or speed it up for a true test.
INSTANT BATTLES
NONSTOP MIXES
BOOST THE BEAT
CUSTOM CUES
REMOTE CONTROL
Control it all in the palm of your hand with a slim remote that moves with you.
All Features
Color
Red
Specifications
Memory Capacity: 4 GB
RMS Power Output: 10 W + 10 W + 20 W (8 Ohms)
Display: QVGA 3.5" LCD
Speaker Unit: 26 mm (Tweeter) x 2, 80 mm (Full Range) x 2, 135 mm (Subwoofer) x 1
Frequency Response: 50 Hz to 20 kHz
Auto Battle Mode: Normal/Circle
Dance Sound: Low, Mid, High
Playback Music File: MP3, WMA, AAC, WAV
Connector: 3.5 mm Mic Input, 3.5mm Headphone Output, 3.5mm Aux Input, USB (Type B), Mini USB (Type B)
Dimensions (W x H x D): 24.88" x 9.65" x 8.7"