FOLLETT F110 SERIES ICE MAKER 220VOLTS
5
230 Volt 50Hz Symphony™ Countertop and wall mount ice & water dispensers with Maestro™ Chewblet icemaker
Product Code: F110   Product ID: 33883
Product sold by: samstores.com
Availability: In Stock New
Shipping Information:
Ship within 24 hours. Most orders delivered to any of the 48 US states in just 3-10 business days!
What you get
· 230 Volt wall mount ice and water dispenser
· High-quality stainless steel exteriors
· Separate ice and water chutes
· Compressed nugget ice maker
· Quite operation
· Air and water-cooled
· Adjustable legs
Features
Follett 110 Series
230 Volt 50Hz Symphony™ Countertop and wall mount ice & water dispensers with Maestro™ Chewblet icemaker, Attractive European styling, High quality stainless steel exteriors, Separate ice and water chutes, Chewable, compressed nugget ice, Quiet, air- or water-cooled R-404A icemakers, 6" (152mm) adjustable legs on freestanding models.
NOTE: This appliance is not designed for use in America - only for countries that use 220V electrical outlets