DEWALT DCD910KX220 12V 1/2 INCH XRP DRILL/DRIVER KIT 220V
Product Code: DCD910KX220   Product ID: 24394
Product sold by: samstores.com
Availability: In Stock New
Shipping Information:
Ship within 24 hours. Most orders delivered to any of the 48 US states in just 3-10 business days!
Specifications
  • Battery: 12 Volt
  • Charger: 220 Volt
  • Max Power: 285UWO
  • # of Speed Settings: 3
  • Max rpm: 0-425/0-1,200/0-1,800
  • Clutch Settings: 22
  • Chuck Size: 1/2"
  • Chuck Type: Metal, ratcheting
  • Tool Weight: 5.25lbs
Includes
DCD910KX 12V 1/2" (13mm) XRP Drill/Driver, 220 volt charger, (2) 12V XRP batteries and kit box.
Chuck Type
1/2 Inch
Power Source
Cordless
Voltage
220V
This appliance is not designed for use in America. Only for countries that use 220 / 240 V electrical outlets
Online charges for shipping are the approximate charges not the final shipping charge
  Name Rating Comments
Also Purchased